Inne

Wszechstronna diagnoza kardiologiczna w Sports Medic

{Oferta z zakresu kardiologii proponowana w placówce medycznej Sports Medic to usługi wyspecjalizowane. Kardiologia Wrocław to leczenie chorób i wad w obrębie układu krążeniowego i serca. Kardiolog najpierw zapisuje na odpowiednie badania, a potem wdraża proces leczenia. Wykwalifikowani specjaliści do chorych ukierunkowani są indywidualnie, co oddziałuje na uzyskanie doskonałych efektów.

Zabiegi oferowane w placówce odnoszą się do kardiologii inwazyjnej. Opiera się ona na wykorzystaniu cewnika naczyniowego i kardiologii nieinwazyjnej. W drugim wypadku chodzi o diagnostykę i terapię chorób układu krążenia oraz serca, bez konieczności fizycznej ingerencji w organizm. Kompleksowa opieka medyczna zawiera: konsultacje kardiologiczne, próby wysiłkowe EKG, badanie EKG Holter, badanie holter ciśnieniowy, USG serca, USG doppler, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG.

Kardiolodzy ze Sports Medic to doświadczeni oraz ciągle rozwijający umiejętności specjaliści, mający doświadczenie w terapii najmłodszych, dorosłych a także sportowców. Do ekspertów należy się zgłaszać, gdy czuje się: ból albo ucisk w klatce piersiowej, arytmię serca, duszności, czy omdlenia i uczucie osłabienia. W przychodni można skorzystać zarówno z konsultacji, jak i z wysokospecjalistycznych procedur leczniczych: koronarografii, zabiegów przezskórnej angioplastyki wieńcowej, wszczepienia rozrusznika i kardiowertera – defibrylatora, inwazyjnych badań elektrofizjologicznych, przezskórnej ablacji albo operacji kardiochirurgicznej.

Używanie nowoczesnego sprzętu, spora wiedza i kompetencje personelu lekarskiego zachęcają do leczenia się w tym miejscu.

Kompleksowa diagnostyka kardiologiczna w Sports Medic zachęca do tego, by zgłosić się na rozpoznanie właśnie do tej placówki. Jeśli tylko ktoś czuje się ciągle zmęczony, wchodzenie po schodach sprawia mu kłopot, a także odczuwa ból w klatce piersiowej i kołatanie w sercu, to są to objawy, z jakimi powinien zgłaszać się do wskazanej placówki medycznej. Kardiologia Wrocław stricte ukazuje, z jakimi objawami się zgłaszać.

W trakcie konsultacji lekarze będą przyglądać się choremu oraz udzielą podpowiedzi, jak prowadzić prozdrowotny tryb życia każdego dnia. Ukażą, że na tachykardię wpływają: wysiłek fizyczny, stres, nadczynność tarczycy i gorączka. Wówczas też przeprowadza się w placówce kompleksowe badanie EKG.

Do placówki kierują się też chorzy po przechorowanym koronawirusie. Jednym z najcięższych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego, jakie mogłoby doprowadzać nawet do niewydolności sercowego. Z tego powodu tak istotne jest to, aby pacjenci po przebytej chorobie obserwowali swój organizm. Doświadczeni kardiolodzy zajmą się pacjentami, którzy w placówce mogą poczuć się bezpieczniej.

W celach diagnostycznych wykonywane są w placówce: badania echokardiograficzne, badania EKG, testy obciążeniowe na bieżni ruchomej, holter EKG oraz holter całodobowe badanie ciśnienia tętniczego. Podwyższone wskazania do diagnostyki kardiologicznej będą obejmować: pacjentów z niebezpieczeństwem wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, pacjentów z obciążeniem rodzinnym, pacjentów wysokiego ryzyka leczących się z powodu cukrzycy albo chorób miażdżycowych, osób wykonujących zawody wysokiego ryzyka oraz osób aktywnie uprawiających sport. Jeśli jest to niezbędne, wykonywane są w placówce inwazyjne procedury diagnostyczne, do jakich zaliczają się: badania z użyciem cewników, ultrasonografia wewnątrznaczyniowa, pomiar ciśnienia wewnątrz tętnic wieńcowych oraz koronografia. Doświadczeni specjaliści do chorych podchodzą indywidualnie i to gwarantuje doskonałe wyniki leczenia.