Turystyka

Kiedy zadzwonić po pomoc drogową?

Na drogach możemy napotkać na rozmaite sytuacje. Poruszają się po nim różni kierowcy, też wszyscy, którzy w pełni nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. Z tego względu ma prawo dochodzić do wielu wypadków samochodowych. Każdy z nas powinien adekwatnie przygotowywać się do takiego zdarzenia. W razie przypadku będziemy wiedzieli, jak wypada postąpić, aby móc otrzymać odszkodowanie, jak i inne przywileje.

Dlatego należy pamiętać o tym, że w przypadku niegroźnego wypadku, stłuczki nie ma obowiązku wzywania policji. Wtedy po prostu ważne okazuje się wypisanie oświadczenia z miejsca zdarzenia. Musi pozostać ono potwierdzone przez 2 kierowców. Wezwanie policji zachodzi w momencie, gdy w czasie danego wypadku doszło do wezwania straży pożarnej, pogotowani. Także, kiedy zostały poszkodowane osoby, czy pozostało popełnione przestępstwo.

Też w momencie, gdy kierowca nie posiada dokumentów, ubezpieczenia OC. Jeśli będziemy w takim momencie wzywać policję, to ona będzie mogła ustalić, kto będzie sprawcą zdarzenia i przy okazji wezwać Pomoc drogowa Dąbrowa Górnicza. Gdy poruszamy się swoim samochodem, czy kogoś, to powinniśmy zadbać o posiadanie słusznych dokumentów. Należy przyznać, iż na naszych-polskich drogach-dochodzi do bardzo wielu przypadków samochodowych. Tak w takim razie również oraz my możemy okazać się poszkodowanymi danego wypadku samochodowego. Należałoby byłoby się porządnie przed taką sytuacją zabezpieczyć. W jaki sposób? Najzwyczajniej w świecie wypada mieć w samochodzie druk o oświadczeniu o zdarzeniu drogowych.

Będziemy mogli w nim całkowicie przedstawić przyczynę wypadku, przedstawić poszkodowanego, jaki sprawcę. Poza tym w takim dokumencie również zatwierdzamy zakres spowodowanych szkód, dokładne dane osób, które stały się uczestnikami danego wypadku samochodowego. Musimy również zadbać o to, by takie oświadczenie pozostała podpisane przez uczestników kolizji. To naturalnie dzięki temu w szybkim czasie będziemy w stanie postarać się o uzyskanie stosownego odszkodowania. Należałoby będzie zabezpieczyć się na drodze w taki sposób. A takie oświadczenie jesteśmy w stanie wozić w bagażniku, czy w jakiejś teczce, z którego w razie wypadku będziemy mogli skorzystać.