Turystyka

Jak spędzić urlop z maluchem?

Wiele ludzi, co roku spędza urlopy nad polskim morzem. Mamy do wyboru tu wiele miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaproponowania. Dużo osób odwiedza Gdańsk bo oprócz plaży może również zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednak, jeśli ktoś wypatruje wypoczynku, to ma obowiązek wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym w szeregu przypadków odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości możemy również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to także świetne miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania oraz wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się też port jachtowy, a także dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo krajoznawcza miejscowość, w której wynajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, wiele ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal mieści się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia oraz Kamienia Pomorskiego. Należałoby, więc wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj niemniej jednak, żeby dowiedzieć się znacznie więcej na temat gdzie można zrealizować bon turystyczny 2022. Urzekają swoim pięknem wiele osób, dlatego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy podróżników. Kolosalna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, że należałoby tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk i Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Można wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem lub promem. W miejscowości znajduje się także dużo stadnin konnych, tras rowerowych i spacerowych.

Oczywiście na Mazurach wynajdziemy także liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa także rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, następnie biegnie przez wiele jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Niezmiernie atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Odnajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach i Nowym Moście. Tutejsze lasy są także perfekcyjnym miejscem do grzybobrania. Obszerną atrakcją Mazur jest również szlak rzeki Dajny.