Turystyka

Fakty: podróże, rekreacja i humor

Regularnie do każdego z nas dociera ogromna ilość wiadomości. Jedne uznajemy za powiadomienia całkowicie zbędne, inne za godne odnotowania. Pogłębiają naszą wiedzę na rozmaite zagadnienia. Są też informacje o charakterze rozrywkowym. Z reguły je zapominamy, ale umiejętnie przedstawione ciekawostki mogą zatrzymać się w naszej świadomości nawet na zawsze. Dlaczego tak się dzieje?

Turystyka. Ciekawostki o miejscowościach i państwach

XXI wiek, to wzmożenie możliwości poznawania świata. Obecnie jest normalne, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz w dalekim kraju pstrykamy zdjęcia. Oglądamy wspaniałe miejsca i nową kulturę. Świat turystyki oferuje nam dużą gamę miejsc noclegowych i niespodzianek, z których można odnieść korzyść. Nieznana kraina dla każdego stoi otworem i na  podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Daleka podróż nie jest już hermetycznym zajęciem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom jesteśmy w stanie szybko dowiedzieć się najciekawszych wiadomości. Na temat kontynentu albo państwa, bądź miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta na naszym kontynencie (np. Londyn, Liverpool, Rzym, w którym planujemy citybreak, jego atrakcji i miejsc godnych poznania. Osoby szykujące wakacje albo szybki wypad po kraju, także szukają skondensowanych informacji. Ciekawią je treściwe informacje na temat województwa oraz miast. Obojętne czy to duże miasto – Warszawa, Poznań, Kraków czy mniejsze, np. Ełk, Busko-Zdrój czy Zakopane. Krótkie informacje o atrakcjach destynacji które chcemy poznać, są niezwykle cenne. Oczywiście, jeśli są przy okazji rzetelne, napisane w komunikatywny i skondensowany sposób.

Których informacji poszukujemy, jeśli chodzi o podróżowanie? Przykładowo informacje o agroturystyce, hostelach czy samolotach pasażerskich. O dworcach kolejowych, paszportach albo namiotach.

Kawały i anegdoty na poprawę humoru

Nawet permanentny smutas, lubi się śmiać. Opowiadanie kawałów, oglądanie śmiesznych filmów, występów kabaretów, oglądanie zabawnych obrazków – to znakomita frajda. Niezależnie od tego ile odbiorca ma lat, co lubi i w jakim miejscu mieszka. W przeszłości dowcipy, anegdoty i satyryczne obrazki docierały do gazetek z dowcipami (np. słynny obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do działów z żartami w czasopismach. Aktualnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

Kiedyś uwielbialiśmy rozpowszechniać dowcipy o milicjantach oraz kawały polityczne. Opowiadano kawały o pacjentce odwiedzającej medyka i śmieszne żarty|anegdoty o sołtysie Wąchocka. W przeszłości popularne były dowcipy o blondynkach, dowcipy o Chucku Norrisie. Rechotaliśmy z kawałów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie żarty czyli dowcipne zagadki trafiły nawet do programów rozrywkowych. Wielokrotnie powielane dowcipy czyli popularne i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w serwisie DobryHumor.pl oraz Sadurski.com, najdowcipniejsze anegdoty także ciekawostki o znanych ludziach – w serwisie o anegdotach. Osoby mające do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret na stronie Karykatury.com. Karykaturzystę malującego karykatury na oczach widzów, można aktualnie zatrudnić na uroczystość weselną albo firmowy event. Bo podziwianie dowcipnych podobizn, żartobliwych portretów też ma wpływ na dobre samopoczucie.

Unikalne ciekawostki ze świata sportu, o zwierzętach

Czy lubisz śledzić ciekawostki z sportu? Śledzimy codzienne informacje o wynikach i osiągnięciach słynnych ludzi sportu i ulubionych drużyn futbolowych. Poza tym są też ciekawe fakty – uniwersalne, często zaskakujące fakty o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, reprezentacjach piłki nożnej albo siatkówki. Fascynujące ciekawostki o sporcie lubi Każdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszykówkę, Formułę I, sporty zimowe czy lekkoatletykę.

Lubimy także czytać ciekawostki o zwierzętach, choć to najczęściej domena osób młodych. Interesują nas ciekawostki ze świata zwierząt, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. koty. Szukamy też niezwykłych informacji o egzotycznych zwierzętach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają pingwiny, jak żyje diabeł tasmański, jakie zwyczaje mają leniwce, sowy albo wieloryby.

Kobiety wolą znajdywać ciekawostki o diecie i gotowaniu. Interesują się skąd wzięły się faworki, krakersy, zioła. Szukają informacji o modzie. Jaka była historia perfum, szminki lub suszarki do włosów. Interesują je niezwykłe ciekawostki o horoskopach, o weselu, o piegach, o słynnych zabawkach oraz okularach.

Panowie lubią ciekawostki o samochodach, historyczne, filmowe. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu lub z Jamesem Bondem. Poszukują wyjątkowych ciekawostek o rowerach, amfibiach, historii papierosów, o horrorach.

Każdego chyba interesują niezwykłe ciekawostki o wampirach, świętym Mikołaju, wynalazkach. O Andrzejkach, Oscarach albo złocie. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Trzeba jednak mieć świadomość, gdzie je poszukiwać.